Akıllı Telefon Kasım 12, 2016 8:21

BlackBerry fiziksel tuşlu telefonlar ile geri mi dönüyor?

BlackBerry fiziksel tuşlu telefonlar ile geri mi dönüyor?

Akıllı telefon pazarında en sık konuşulan üreticilerden birisi olan Kanadalı üretici BlackBerry kendi işletim sistemini kullanan 2 firmadan (diğeri Apple) biriydi. BlackBerry OS işletim sistemi o dönem için oldukça başarılı bir işletim sistemiydi ve özellikle mesaj servis merkezi ve şirket maillerinin yapılandırılmasından dolayı özellikle kurumsal çalışanlar tarafından oldukça sıkça kullanılan bir ürün oldu. Nokia gibi batacak denirken ve her yıl zarar ederken Android işletim sistemini seçen ve Priv modeli ile tüm beklentileri karşılayan BlackBerry fiziksel tuşlu telefonlar ile yoluna devam etme kararı aldığını şirketin en yetkili ismi tarafından açıklandı.

DTEK50 ve DTEK60 modellerinde fiziksel tuşlardan vazgeçen BlackBerry kullanıcılardan gelen geri dönüşlere istinaden fiziksel tuşlara geri dönüş yapacak. Sızdırılan bilgilere göre BlackBerry 3 inç v 4,5 inç ekrana sahip 2 farklı model ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor ve bu 2 telefonda da fiziksel tuş bulunacak. Bakalım önümüzdeki günler bize neler gösterecek?

Project Ara (A8A01) Kanlı Canlı Görüntülendi

Project Ara
Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.