İnternet Kasım 6, 2016 17:54

İnternet kısıtlamasının faturası ağır oldu!

İnternet kısıtlamasının faturası ağır oldu!

Türkiye’de dün yaşanan acı terör olayı sonrasında 2’si polis 8 vatandaşımız şehit düşmüştü. Bu olaydan sonra uygulanan internet kısıtlamasının ardında bankalar, noterler, eczaneler kısıtlamadan dolayı çalışmadı. Yaşanan bu olayın faturası ise tam olarak 150 milyon dolar olarak açıklandı.

Başbakanlık Güvenlik İşleri Genel Müdürlüğü‘nün güvenlik nedeniyle aldığı karara göre Perşembe akşamı, ülke genelinde internet kısıtlamasına gitti. Daha önceden Twitter, Youtube ve Facebook gibi sosyal ağlara, güvenlik nedeniyle kısıtlayan Genel Müdürlük bu sefer uyguladığı uygulamanın içerisine WhatsApp‘ı da alarak geniş kapsamlı bir kısıtlama yapmış oldu.

İnternet

OHAL kapsamında ortaya çıkan kapsamlı bir şekilde uygulanan bu internet kısıtlamasının yetkisi Güvenlik İşleri Genel Müdürlüğü’ne verildi. Bundan sonra yaşanan terör veya toplumsal olaylardan sonra direk olarak Müdürlük, kısıtlamaya gidebilecek.

Başbakan Binali Yıldırım ise yaşanan kısıtlamaların benzer olaylar ve yaşanan terör olaylarından sonra olabileceğini belirtti. Ayrıca uygulanan yavaşlamanın geçici olduğunun da altını çizdi.

Yakın geçmişte yaşanan kısıtlamalara bakacak olursak,  28 belediye atanan kayyumlar ve Diyarbakır Belediye Başkanı, Gülten Kışanak‘ın gözaltına alınmasından sonra Genel Müdürlük, yine buna benzer bir kısıtlama uygulamasına gitti.

Razer Blade Pro sizi gerçek güç ile tanıştırıyor

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.