Mobil Eylül 27, 2016 11:12

Leica ve Huawei Sanal Gerçeklik Gözlüğü Yapacak!

Leica ve Huawei Sanal Gerçeklik Gözlüğü Yapacak!

Huawei yeni nesil amiral gemisi P9 ve P9 Plus‘ı geçtiğimiz Nisan ayında tanıttı. Huawei P9‘da Honor 6 Plus‘ta olduğu gibi çift lens kamera teknolojisi kullanmıştı ve bunu dünyanın en önemli lens üreticisi Leica ile birlikte yapmıştı. Lansman salonunu ilk gördüğümüzde duvardaki Leica markası bizi ciddi anlamda etkilemişti. Leica ve Huawei ortaklığı mobil sektörü ciddi anlamda derinden etkilerken yeni ortaklıkların geleceği müjdesini de almıştık

Huawei ve Leica Camera AG bugün yaptıkları bir duyuru ile mevcut stratejik işbirliklerini ortaklaşa yönetecekleri “Max Berek Innovation Lab” adında bir Ar-Ge merkezi kurdu.

Leica‘nın, Almanya’daki genel merkezinde yer alan laboratuvar, çeşitli fotoğrafik uygulamalardaki ve mobil cihaz uygulamalarındaki görüntüleme kalitesini artırmak için optik sistemlerin ve yazılım tabanlı teknolojilerin gelişimini daha da ileriye taşıyacak. Ayrıca laboratuvar, sayısal görüntüleme, artırılmış gerçeklik (AR) ve sanal gerçeklik (VR) çözümleri de sunacak.

Önümüzdeki yıl Huawei sanal gerçeklik dünyasına oldukça iddialı bir şekilde girerse sakın şaşırmayın…

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.