Mobil Ağustos 19, 2016 13:08

2016 2. Çeyrek Mobil Satış Rakamları Açıklandı!

Her çeyrekte açıklanan mobil satış rakamları her geçen yıl pazarın daha da zorlaştığını gösteriyor. 2016 2. Çeyrek Mobil Satış Rakamları oldukça ilginç sonuçlara imza atıyor.
2016 2. Çeyrek Mobil Satış Rakamları Açıklandı!

Akıllı telefon pazarının bu yıl duraksama dönemine girdiğini söylemek pekte yanlış olmayacaktır. Zira büyüme eğiliminde olan firmaların Oppo hariç sadece %1 civarlarında büyüdüğüne şahit oluyoruz. Bu bağlamda 2016 2. Çeyrek Mobil Satış Rakamları da oldukça ilginç görünüyor. Samsung, Huawei ve Oppo pazar payını geçtiğimiz yıla oranla arttırırken Xiaomi ve Apple‘da gerileme devam ediyor.

2016 2. Çeyrek Mobil Satış Rakamları Açıklandı!

İşletim sistemi tarafında ise pekte büyük bir değişiklik yok. iOS kan kaybederken Android oldukça başarılı bir biçimde yoluna devam ediyor. Geçen yıla göre %4 oranında büyüme yaşayan Android işletim sisteminin karşısında iOS %1,7 oranında küçülme eğilimi gösteriyor. Bunun temel sebebinin iPhone 7 olduğu ise ortadaki bir diğer gerçek. Apple modellerini arttırırken küçülme eğilimi göstermesi oldukça ilginç olan bir durum.

 

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.