Otomobil Mayıs 29, 2016 20:07

Şoförsüz TIR lar Yollara Çıkıyor [Video]

Şoförsüz TIR lar Yollara Çıkıyor [Video]

Otonom araçları bir süredir yollarda görüyoruz. Bunların ötesinde artık Şoförsüz TIR ‘ları da yollarda  görmeye başlayacağız gibi görünüyor.

Otonom şürüş uzun bir süredir Google ve Tesla tarafından ciddi olarak test edilen bir süreç. Google, Apple ve Tesla’nın eski çalışanlarının bir araya gelerek kurduğu söylenen! Otto adındaki şirket otonom sürüş tarafında oldukça ciddi bir sürece imza atamaya başladı. Gelen bilgilere göre Şoförsüz TIR ‘lar kısa süre içinde yollarda olacak.

Otto adındaki yeni şirketin yetkilisi Lior Ron, bu araçların sadece otoyollarda kullanılmak için geliştirildiğini ve meskul sınırlar içinde bu araçların kullanımının mümkün olmadığını belirtti. Yeni tırlarda gelişmiş kamera ve radar sistemleri sayesinde araçların her türlü detaya ulaşabileceğini belirtelim.

Araçların 100 bin dolar ile 300 bin dolar arasında değişeceğini belirten Lior Ron, Sürücüsüz Tırların; sürücüsüz araçlardan daha önce yollara çıkacağının altını çiziyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.