Diğer Mayıs 25, 2016 11:06

Google, Nexus Player Üretimini Durdurdu

Google, Nexus Player Üretimini Durdurdu

Google’ın Ekim 2014’te duyurduğu Android tabanlı set üstü kutusu Nexus Player Google Play Store’dan kaldırıldı.

Google cephesinden gelen açıklamalara bakıldığında set üstü kutusunun sadece Google Play Store’dan kaldırılmadığını görüyoruz. Nexus Player için üretim hattı da durduruldu. Asus üretimi cihazın kullanıcılardan beklenen ilgiyi görmemesi Google’ın cihaza set üstü kutusu kategorisinde olası planlarını da değiştirmedi değil.

Arama motoru devinin oturma odalarındaki hakimiyetini artırmaya yönelik hamlelerinden biri olan cihaz, HDMI bağlantı noktasıyla mobil cihazlardaki içerikleri daha büyük ekranlara taşımayı sağlıyor. Android işletim sistemiyle çalışan set üstü kutusu aynı zamanda iOS, Mac, Chromebook ve diğer PC’lerle uyumlu çalışıyor.

Chromecast’in Gölgesinde Kaldı

Arama motoru devi Nexus Player sonrası Google TV ve Chromecast’i tüketicilerin beğenisine sundu. Özellikle uygun fiyatlı Chromecast kullanıcılardan büyük ilgi gördü. Kısa süre önce gerçekleşen Google I/O etkinliğinde bugüne dek 25 milyon Chromecast’in satıldığı bilgisi verildi.

Nexus Player’in Google Play satışı her ne kadar durdurulmuş olsa da, ürünü farklı perakendeciler aracılığıyla satın almak mümkün.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.